środa, 8 listopada 2017

Grypa żołądkowa ?!

Cześć kochani !

Jak Wam mija środowe przedpołudnie? U mnie niestety dość byle jak.

W poniedziałek wieczorem dopadły mnie objawy grypy żołądkowej. Cały wieczór spędziłam w towarzystwie mojej ukochanej muszli klozetowej.

Zasnęłam coś  koło pierwszej w nocy, a musiałam wstać o siódmej rano, bo byłam umówiona na spotkanie zawodowe. Po powrocie do domu, czułam się w miarę dobrze, więc poproszona przez tatę o pomoc przy obiedzie, zabrałam się za mielenie mięsa i wszystko wróciło. Znacie ten stan, gdy wszystko pachnie inaczej niż pachnieć powinno ? Cebula śmierdziała tak, że uciekłam z kuchni i znowu wtuliłam się w muszlę.

Nie pomogła nawet wypita cola. Na samą myśl o jedzeniu robiło mi się niedobrze, więc większość popołudnia przeleżałam w łóżku,  popijając gorzką herbatę. I znowu szklanka coli, która po krótkim czasie opuściła mój żołądek. Wzięłam zachomikowane po poprzedniej infekcji tego typu leki i położyłam się do łóżku. Po dwudziestej mama ugotowała mi kleik ryżowy i przez kolejne dwie godziny zjadałam do 20-30 minut niewielką porcję. Pojawiła się niestety biegunka i pierwsze skutki odwodnienia, w postaci bólu głowy i drżenia mięśni, ale jakoś sobie  z tym poradziłam.

Rano obudziłam się z bólem głowy, zjadłam porcję kleiku ryżowego i mimo nudności umalowałam się, bo czekam na listonosza, który powinien się dzisiaj pojawić z moją przesyłką. Nie wymiotuję, ale co jakiś czas podjadam imbir kandyzowany, bo mnie muli.

Mam nadzieje, że w sobotę będę czułą się już oki, bo wybieram się na Śląskie Targi Książki, na spotkanie między innymi z p.Anna Sakowicz (autorka m.in. Trylogii Kociewskiej) oraz z Edytą Świętek, a także na panel blogerski.

Teraz wracam do łóżka, może uda mi się coś poczytać.

Trzymajcie się.

3 komentarze :

  1. Współczuję :( I życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Masakra! Ja dawno nie miałam grypy żołądkowej. Mam nadzieję, że nie długo wszystkie objawy miną!

    OdpowiedzUsuń
  3. Choróbsko to paskudna sprawa. Wiem coś o tym.

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.