wtorek, 10 kwietnia 2018

Jak na zakupy to tylko do Rossmanna

Znane jest uwielbienie kobiet dla promocji. Wprost nie możemy przejść obok obojętnie, gdy dostrzegamy jakąś okazję. Nie inaczej jest w przypadku kosmetyków. Co istotne, drogerie nie zawodzą nas pod tym względem i oferują coraz to nowe promocje.

Największą siecią drogerii w Polsce jest obecnie Rosmann. Poza nimi możemy spotkać jeszcze drogerie Natura czy Hebe, jednakże jest ich zdecydowanie mniej w skali kraju. W Rossmannie kupić jednak możemy nie tylko kosmetyki. Oprócz nich ta sieć drogerii ma również w ofercie produkty spożywcze, takie jak różne przekąski, czy produkty ekologiczne, a ponadto nawet małe AGD.
Rossmann jest znany z różnych promocji, jednak jeszcze do niedawna najbardziej popularna była organizowana dwa razy w roku promocja - 49% na kosmetyki do makijażu. Funkcjonuje ona do tej pory we właściwie nie zmienionej formie, jednakże nawet w tej promocji próbowano wprowadzić pewne zmiany. Mianowicie podzielono tę promocję na kilka osobnych i tak na przykład oddzielnie przez kilka dni obowiązywała promocja na kosmetyki do makijażu oczu czy ust, a oddzielnie na kosmetyki do paznokci. Jednakże dość szybko wrócono do poprzedniej formuły tejże promocji.


Rosmann nie poprzestaje na tej swojej najbardziej znanej promocji i kilka miesięcy temu wprowadził liczne promocje w formule 2 + 2 (lub 2 + 1, jeśli nie jest się członkiem klubu Rossmann). Promocje te obejmowały różne rodzaje produktów między innymi: produkty do pielęgnacji dłoni i stóp, do pielęgnacji twarzy, do pielęgnacji ciała, produkty dla dzieci i niemowląt oraz ostatnio produkty do włosów.
Promocja 2 + 2 polega na tym, że kupując cztery dowolne różne produkty spośród tych objętych aktualną promocją, dwa tańsze dostajemy za darmo. Jeśli jednak nie należymy do klubu Rossmann i nie posiadamy aplikacji mobilnej Rossmann, obowiązuje nas promocja 2 + 1, w której to za darmo dostajemy jeden najtańszy produkt spośród wybranych przez nas.


Warto zatem dołączyć do klubu Rossmann i pobrać ich aplikację, gdyż korzystamy zarówno my, jak i inni. Ewidentną korzyścią dla nas jest możliwość nabycia czterech produktów, a zapłacenia tylko za dwa (droższe) z nich. Z drugiej jednak strony rejestrując się w klubie Rossmann wspieramy organizacje charytatywne, którym to firma Rossmann przekazuje za darmo produkty, które są dla nich przydatne. W pierwszej edycji to pracownicy drogerii wskazywali, które z organizacji w regionie miały otrzymać wsparcie. Ostatnio natomiast również klienci mogli mieć wpływ na wybór tychże organizacji biorąc udział w głosowaniu.


Sieć drogerii Rossmann oferuje szeroki asortyment między innymi kosmetyków i akcesoriów w całkiem przystępnych cenach, a ponadto bardzo często organizuje różnego rodzaju promocje, dzięki którym swoje ulubione kosmetyki możemy upolować w jeszcze lepszych, niższych cenach. Rossmann posiada również wiele kosmetyków tak zwanych marek własnych, które mimo bardzo atrakcyjnych cen charakteryzują się działaniem, którego mogłyby im pozazdrościć inne sporo droższe marki. Bardzo lubiane są kosmetyki dla dzieci marki Babydream, ale również co bardziej świadomi konsumenci cenią sobie produkty marki Isana. Mimo naprawdę niskich cen widać w tych produktach prawdziwie niemiecką jakość.


W Rossmannie możemy dostać również produkty dobrych polskich marek takich jak na przykład Ziaja, Tołpa czy też Bielenda. Przy tym nie są to jednocześnie marki, które straszą cenami swoich kosmetyków i stąd pewnie ich duża popularność, gdyż łączą to, co chyba najważniejsze w kosmetykach - dobre działanie i przystępną cenę.
Kosmetyczne promocje sprawiają, iż klientki tłumnie zmierzają do drogerii. Tym lepiej, jeżeli promocje te organizuje firma, która zwraca uwagę na społeczną odpowiedzialność biznesu i robi wiele w tym kierunku tak jak drogerie Rossmann.


Czy wy lubicie promocje w Rossmannie? 

2 komentarze :

  1. w rossmanie byłam niestety i kupiłam niepotrzebne rzeczy mi tak naprawdę...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja w sumie nie kupuje w rossmannie. Mają wysoką marżę, wolę kupić coś w drogerii internetowej i zapłacić połowe taniej.

    OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.